Home / Everett High School / Everett High School Final Exam Schedule

Everett High School Final Exam Schedule

FINAL EXAM SCHEDULE

2018

 

JUNE 25 – ENGLISH/EL/SOCIAL STUDIES

JUNE 26 – MATH

JUNE 27 – SCIENCE

JUNE 28 – MAKE-UP

JUNE 29 – MAKE-UP

 

 

HOW TO USE THIS SCHEDULE:

  1. Determine the subject and locate your teacher’s name.

(EL classes are scheduled by subject/content area)

  1. Check the subject and period of your class.
  2. Check the time slot.
  3. Report to the assigned room on the day and time indicated for your final exam(s). LATE ARRIVALS will have to take their exam(s) on a designated make-up day.

 

BE PROMPTBRING A #2 PENCILBE PREPARED

JUNE 25, 2018 (MONDAY) – ENGLISH / EL

Teacher Subject Period Time Room Proctor
Ms. Dunn English 1 Honors 1 8:05 – 9:35 5430 ABBOUD
Ms. Dunn English 1 Honors 6 8:05 – 9:35 5440 LOMAS
Ms. Dunn English 1 4 8:05 – 9:35 5450 VENENZIA, T.
Ms. Dunn English 1 5 8:05 – 9:35 5460 WHITSON
Ms. Dunn English 1 7 8:05 – 9:35 5470 WALLS
Mr. Scarfo English 1 Honors 1 8:05 – 9:35 5480 BEIT-AHARON
Mr. Scarfo English 1 Honors 2 8:05 – 9:35 5500 BABINEAU
Mr. Scarfo English 1 6 8:05 – 9:35 5520 BUCKLEY
Mr. Scarfo English 1 7 8:05 – 9:35 5530 LI
Mr. Scarfo English 1 5 8:05 – 9:35 5540 BERTOCCHI
Ms. Judd English 1 5 8:05 – 9:35 5510 CADOTTE
Ms. Judd English 1 4 8:05 – 9:35 5570 CHEEVER
Ms. Judd English 1 1 8:05 – 9:35 5550 CUNNINGHAM, J.
Ms. Judd English 1 3 8:05 – 9:35 5560 DIMARE
Ms. Judd English 1 Honors 2 8:05 – 9:35 5580 MCHUGH
Ms. Silva English 1 7 8:05 – 9:35 4590 RUKA
Ms. Silva English 1 4 8:05 – 9:35 4580 REILLY
Ms. Silva English 1 6 8:05 – 9:35 4570 INGERSOLL
Ms. Silva English 1 Honors 3 8:05 – 9:35 4600 KRETAS
Ms. Silva English 1 1 8:05 – 9:35 4560 SCIALDONI
Mr. Ash English 2 Honors 4 8:05 – 9:35 4540 LEITE
Mr. Ash English 2 3 8:05 – 9:35 4550 LOPES
Mr. Ash English 2 7 8:05 – 9:35 4500 MORRISSEY
Mr. Ash English 2 6 8:05 – 9:35 4510 NGUYEN
Ms. Bavaro English 2 Honors 1 8:05 – 9:35 4490 SILADI
Ms. Bavaro English 2 4 8:05 – 9:35 4450 SEIDERS
Ms. Bavaro English 2 Honors 5 8:05 – 9:35 4460 TRAN
Ms. Bavaro English 2 6 8:05 – 9:35 3210 LEGROW
Ms. Gould English 2 1 8:05 – 9:35 3500 CAPRA, N.
Ms. Gould English 2 2 8:05 – 9:35 3570 WALSH
Ms. Gould English 2 3 8:05 – 9:35 3530 GALLAGHER, S.
Ms. Gould English 2 4 8:05 – 9:35 3550 LEVINE
Mr. Fabian English 3 2 8:05 – 9:35 4430 VAMOS
Mr. Fabian English 3 6 8:05 – 9:35 4440 MILLER
Mr. Fabian English 3 7 8:05 – 9:35 4630 BARCHUK
Mr. Fabian English 3 Honors 5 8:05 – 9:35 4620 BLAKE

 

 

Mr. Oppedisano English 2 7 8:05 – 9:35 3600 CHANG
Mr. Oppedisano English 2 2 8:05 – 9:35 3610 CIANCHETTA
Mr. Oppedisano English 2 4 8:05 – 9:35 3590 DAVIS
Mr. Oppedisano English 2 Honors 6 8:05 – 9:35 3650 DEACON
Ms. Nardi English 3 3 8:05 – 9:35 3250 ENGLISH
Ms. Nardi English 3 7 8:05 – 9:35 3230 GOODMAN
Ms. Nardi English 3 5 8:05 – 9:35 3400 MARTINO
Ms. Nardi English 3 6 8:05 – 9:35 3420 PENNISON
Mr. Fineran English 3 3 8:05 – 9:35 5600 PODBELSKI
Mr. Mazzarella English 3 7 8:05 – 9:35 3720 IZZO
Mr. Mazzarella English 3 1 8:05 – 9:35 3730 KANSOUN
Mr. Mazzarella English 3 2 8:05 – 9:35 3350 POWERS
Mr. Mazzarella English 3 5 8:05 – 9:35 3360 CANILLAS
Mr. Mazzarella English 3 Honors 3 8:05 – 9:35 3370 CUNNINGHAM, H.
Ms. Simmons English 3 4 8:05 – 9:35 3440 DELLOIACONO
Ms. Simmons English 3 Honors 7 8:05 – 9:35 3460 HAHESY
Ms. Simmons English 3 5 8:05 – 9:35 3680 KAINEN
Ms. Simmons English 3 1 8:05 – 9:35 3660 KEH
Mr. Lent English 2 1 8:05 – 9:35 4530 KAUR
Mr. Lent English 2 5 8:05 – 9:35 5590 SULLIVAN
Mr. Lent English 2 4 8:05 – 9:35 3430 MALOY
Mr. Lent English 2 3 8:05 – 9:35 3480 ROUSSEAU
Mr. Lent English 2 Honors 6 8:05 – 9:35 3640 ROWLINSON
Ms. Bitterman EL 2 2,6 8:05 – 9:35 1601 KLEIN
Ms. Bitterman EL 2 3,5 8:05 – 9:35 1602 LAHEY
Ms. Bitterman EL 2 4,7 8:05 – 9:35 1604 MACWILLIAM
Mr. Coughlin EL 1 1,2,3 8:05 – 9:35 2570 MARTIN
Mr. Coughlin EL 1 4,6,7 8:05 – 9:35 2580 WHITNEY
Ms. McQueeney EL 3 4,7 8:05 – 9:35 Cafeteria AUGER / LYNCH
Ms. McQueeney EL 3 2,6 8:05 – 9:35 Cafeteria AUGER / LYNCH
Ms. McQueeney EL 3 1,5 8:05 – 9:35 2540 MESSINA
Ms. Pires EL 1 2,4,7 8:05 – 9:35 2550 SCUDIERI
Ms. Pires EL 1 1,3,5 8:05 – 9:35 2500 COLOSIMO
Ms. Bobb EL 2 1,3 8:05 – 9:35 2480 MAK
Ms. Bobb EL 2 4,7 8:05 – 9:35 2510 GIORDANO
Ms. Nightingale EL 4 1,7 8:05 – 9:35 2490 VENEZIA, S.
Ms. Nightingale EL 4 2,3 8:05 – 9:35 2450 KOLOKITHAS
Ms. Nightingale EL 4 5,6 8:05 – 9:35 Cafeteria YATES
Ms. Toomey EL 2 1,6 8:05 – 9:35 2600 MCINNIS
Ms. Toomey EL 2 2,3 8:05 – 9:35 2610 BALZOTTI
Ms. Toomey EL 2 5,7 8:05 – 9:35 2590 PERSUITTE

 

 

Ms. Nilson EL 3 1,2 8:05 – 9:35 2700 BOUDREAU
Ms. Nilson EL 3 4,6 8:05 – 9:35 2620 MENDEZ
Ms. Nilson EL 4 3,7 8:05 – 9:35 2640 CARDONA-SUAREZ

 

 

JUNE 25, 2018 (MONDAY) – SOCIAL STUDIES

Teacher Subject Period Time Room Proctor
Mr. Persuitte U.S. History I Honors 1 10:00–11:30 5430 PANCHERI
Mr. Persuitte U.S. History I Honors 2 10:00–11:30 5440 PIRES
Mr. Persuitte U.S. History I 3 10:00–11:30 5460 DENNEN
Mr. Persuitte U.S. History I 5 10:00–11:30 5450 ALMQUIST
Mr. Persuitte U.S. History I 6 10:00–11:30 5470 MCELROY
Mr. Hahesy U.S. History I 5 10:00–11:30 5500 ST. JUSTE
Mr. Hahesy U.S. History I 4 10:00–11:30 5480 SZULAK
Mr. Hahesy U.S. History I Honors 3 10:00–11:30 5520 OREUS
Mr. Hahesy U.S. History I Honors 7 10:00–11:30 5530 TOCCI
Mr. Hahesy U.S. History I 6 10:00–11:30 5540 TOUSSAINT

 

Mr. Keh U.S. History I 5 10:00–11:30 5550 CALAJ
Mr. Keh U.S. History I 2 10:00–11:30 5580 DASILVA
Mr. Keh U.S. History I Honors 4 10:00–11:30 5560 DINAN

 

Mr. Keh U.S. History I 6 10:00–11:30 5570 LANGSTON
Mr. Keh U.S. History I 1 10:00–11:30 5510 MCDONALD
Ms. Scudieri U.S. History I Honors 3 10:00–11:30 4560 MCLAUGHLIN
Ms. Scudieri U.S. History I Honors 1 10:00–11:30 4570 MEEHAN
Ms. Scudieri U.S. History I 7 10:00–11:30 4580 PEAVEY
Ms. Scudieri U.S. History I 4 10:00–11:30 4600 DAUENHAUER
Ms. Scudieri U.S. History I 2 10:00–11:30 4590 MONTI
Mr. Canillas U.S. History II Honors 5 10:00–11:30 4510 BORDIERI
Mr. Canillas U.S. History II Honors 3 10:00–11:30 4490 MCKIE
Mr. Canillas U.S. History II Honors 1 10:00–11:30 4460 DEMARZO
Mr. Canillas U.S. History II 6 10:00–11:30 4450 PIERCE
Mr. Canillas U.S. History II 2 10:00–11:30 4630 ROSEN

 

 

Mr. Kainen U.S. History II 4 10:00–11:30 4530 LERAY
Mr. Kainen U.S. History II 2 10:00–11:30 4550 BITTERMAN
Mr. Kainen U.S. History II 6 10:00–11:30 4540 COUGHLIN
Mr. Kainen U.S. History II 5 10:00–11:30 4500 BOBB
Mr. Kainen Sheltered U.S. I 3 10:00–11:30 4620 WATERMAN
Ms. Cunningham U.S. History II 7 10:00–11:30 3250 MCQUEENEY
Ms. Cunningham U.S. History II 5 10:00–11:30 3230 NIGHTINGALE
Ms. Cunningham U.S. History II 3 10:00–11:30 3400 TOOMEY

 

Ms. Cunningham U.S. History II 1 10:00–11:30 3420 REYES-OSEGUERA
Ms. Cunningham U.S. History II 4 10:00–11:30 3430 NILSON
Ms. MacWilliam U.S. History II Honors 2 10:00–11:30 4430 CLIFFORD
Ms. MacWilliam U.S. History II Honors 7 10:00–11:30 4440 AQUINO
Ms. Martin World History Honors 2 10:00–11:30 2590 BOND
Ms. Martin World History Honors 1 10:00–11:30 2560 GORELICK
Ms. Martin World History Honors 4 10:00–11:30 2580 ARSENAULT
Ms. Martin World History Honors 7 10:00–11:30 2600 FAISON
Ms. Powers World History 2 10:00–11:30 2270 BAILEY
Ms. Powers World History 5 10:00–11:30 2560 POWERS
Mr. Lahey World History 1 10:00–11:30 1602 BORNSTEIN
Mr. Lahey World History 2 10:00–11:30 1601 VENENZIA, S.
Mr. Lahey World History 5 10:00–11:30 1604 CANGIANO
Mr. Dello Iacono World History Honors 6 10:00–11:30 3370 MALTAIS
Mr. Dello Iacono World History 5 10:00–11:30 3360 GIANATASSIO
Mr. Dello Iacono World History 7 10:00–11:30 3350 O’NEILL
Mr. Dello Iacono World History 3 10:00–11:30 3730 YATES
Mr. Dello Iacono World History 4 10:00–11:30 3720 YANOFF
Mr. Messina World History 6 10:00–11:30 2490 MESSINA
Mr. Messina World History 4 10:00–11:30 2510 BUONOPANE
Mr. Messina U.S. History II 5 10:00–11:30 2550 CHAMBLAIN
Mr. Messina U.S. History II 1 10:00–11:30 2500 HOOKS
Mr. Messina U.S. History II 3 10:00–11:30 2540 CROSBY
Ms. Bobb Sheltered U.S. History I 2 10:00–11:30 2700 MANSFIELD
Ms. Bobb Sheltered U.S. History I 5 10:00–11:30 2710 THURBIDE

 

Mr. Klein Pre-Sheltered U.S. History 2,3 10:00–11:30 2300 O’DONNELL
Mr. Klein Sheltered U.S. History I

 

4 10:00–11:30 2290 CONSTANZA
Mr. Klein Pre-Sheltered U.S. History 5 10:00–11:30 2280 LEGROW
Mr. Klein Sheltered U.S. History I 6 10:00–11:30 2250 SILADI
Mr. Klein Pre-Sheltered U.S. History 7 10:00–11:30 2400 ERBAN

 

 

JUNE 26, 2018 (TUESDAY) – MATH

Teacher Subject Period Time Room Proctor
Ms. Morrissey Algebra 1

Honors

6 8:05 – 9:35 5570 ASH
Ms. Morrissey Algebra 1     10 CR 1/4 8:05 – 9:35 5540 BAVARO
Ms. Morrissey Algebra 1 5 8:05 – 9:35 5550 BLUESTEIN
Ms. Morrissey Algebra 1 2 8:05 – 9:35 5560 CLIFFORD
Mr. Scialdoni Algebra 2 2 8:05 – 9:35 5510 DIX
Mr. Scialdoni Algebra 2 5 8:05 – 9:35 4460 DUNN
Mr. Scialdoni Algebra 2 1 8:05 – 9:35 5520 FABIAN
Mr. Scialdoni Algebra 2 7 8:05 – 9:35 5530 FINERAN
Mr. Walsh Geometry Honors 2 8:05 – 9:35 5580 GOULD
Mr. Walsh Geometry Honors 6 8:05 – 9:35 4450 JUDD
Mr. Walsh Algebra 1 3 8:05 – 9:35 5590 LENT
Mr. Walsh Algebra 1 7 8:05 – 9:35 5600 MAZZARELLA
Mr. Walsh Algebra 1 1 8:05 – 9:35 4630 MCDONOUGH
Mr. Nguyen Algebra 1 4 8:05 – 9:35 5460 NARDI
Mr. Nguyen Algebra 1 7 8:05 – 9:35 5470 O’NEILL
Mr. Nguyen Algebra 1

10 CR

3/6 8:05 – 9:35 5480 OPPEDISANO
Mr. Nguyen Algebra 1 Honors 1 8:05 – 9:35 5500 SCARFO
Ms. DiMare Algebra 1 Honors 4 8:05 – 9:35 4570 SILVA
Ms. DiMare Algebra 1 6 8:05 – 9:35 4580 SIMMONS
Ms. DiMare Algebra 1

 

1 8:05 – 9:35 4590 WRIGHT
Ms. DiMare Algebra 1

10 CR

3/5 8:05 – 9:35 4600 BARCHUK
Ms. Li Geometry 7 8:05 – 9:35 5430 BLAKE
Ms. Li Geometry Honors 4 8:05 – 9:35 5440 CHANG
Ms. Li Geometry 2 8:05 – 9:35 5450 CIANCHETTA
Ms. Li Geometry 1 8:05 – 9:35 4620 DAVIS
Ms. Li Geometry 5 8:05 – 9:35 4440 DEACON

 

 

Mr. Leite Sheltered Geometry 1 8:05 – 9:35 4540 ENGLISH
Mr. Leite Sheltered Geometry 3 8:05 – 9:35 4550 GOODMAN
Mr. Leite Sheltered

Algebra 1

4 8:05 – 9:35 4560 IZZO
Mr. Leite Sheltered

Algebra 1

5 8:05 – 9:35 3730 KANSOUN
Mr. Leite Sheltered

Algebra 1

7 8:05 – 9:35 3720 KAUR
Ms. Cadotte Geometry 1 8:05 – 9:35 4490 PODBELSKI
Ms. Cadotte Geometry 2 8:05 – 9:35 4500 ROUSSEAU
Ms. Cadotte Geometry 4 8:05 – 9:35 4510 ROWLINSON
Ms. Cadotte Geometry Honors 6 8:05 – 9:35 4530 SULLIVAN
Ms. Cadotte Geometry Honors 5 8:05 – 9:35 4480 WHITNEY
Ms. Kretas Geometry Honors 2 8:05 – 9:35 3430 MALOY
Ms. Kretas Geometry 5 8:05 – 9:35 3440 MARTINO
Ms. Kretas Geometry 4 8:05 – 9:35 3460 MCELROY
Ms. Kretas Geometry 6 8:05 – 9:35 3500 PENNINSON
Ms. Kretas Geometry 1 8:05 – 9:35 3530 MAK
Mr. Cheever Geometry 7 8:05 – 9:35 2210 MCINNIS
Mr. Cheever Geometry 3 8:05 – 9:35 2220 PANCHERI
Mr. Cheever Geometry 6 8:05 – 9:35 2400 BALZOTTI
Mr. Waterman Algebra 2 1 8:05 – 9:35 2490 BOUDREAU
Mr. Waterman Algebra 2 3 8:05 – 9:35 2500 CARDONA-SUAREZ
Mr. Waterman Algebra 2 Honors 4 8:05 – 9:35 2510 COLOSIMO
Mr. Waterman Algebra 2 Honors 7 8:05 – 9:35 2540 CHAMBLAIN
Mr. Waterman Algebra 2 2 8:05 – 9:35 2550 DENNEN
Ms. Buckley Algebra 2 4 8:05 – 9:35 1601 GIORDANO
Ms. Buckley Algebra 2 6 8:05 – 9:35 1602 KOLOKITHAS
Ms. Buckley Algebra 1 10 CR 2,7 8:05 – 9:35 1604 MENDEZ
Ms. Ingersoll Algebra 2 Honors 2 8:05 – 9:35 3660 OREUS
Ms. Ingersoll Algebra 2 Honors 6 8:05 – 9:35 3570 PIRES

 

 

Mr. McHugh Algebra 1 5 8:05 – 9:35 2620 TOCCI
Mr. McHugh Algebra 1 3 8:05 – 9:35 2600 TOUSSAINT
Mr. McHugh Sheltered Geometry 2 8:05 – 9:35 3640 ALMQUIST
Mr. McHugh Sheltered Geometry 6 8:05 – 9:35 3650 CAPRA, N.
Mr. Babineau Algebra 2 3 8:05 – 9:35 3350 GALLAGHER, S.
Mr. Babineau Algebra 2 5 8:05 – 9:35 3360 LEVINE
Mr. Babineau Algebra 2 6 8:05 – 9:35 2720 MILLER
Mr. Bertocchi Pre-Calculus Honors 6 8:05 – 9:35 3550 VAMOS
Mr. Bertocchi Pre-Calculus Honors 3 8:05 – 9:35 3600 ABBOUD
Mr. Bertocchi Pre-Calculus Honors 7 8:05 – 9:35 3370 LOMAS
Mr. Bertocchi Algebra 2 Honors 5 8:05 – 9:35 2720 VENENZIA, T.
Mr. Bertocchi Algebra 2 Honors 1 8:05 – 9:35 4430 WHITSON
Mr. Lopes Algebra 2 4 8:05 – 9:35 3400 ARSENAULT
Mr. Lopes Algebra 2 Honors 3 8:05 – 9:35 3420 DAUENHAUER
Mr. Lopes Algebra 2 7 8:05 – 9:35 2450 WALLS, S.
Mr. Beit-Aharon Algebra 2 Honors 1 8:05 – 9:35 2250 MONTI
Ms. Ruka Sheltered Pre-Algebra 2 8:05 – 9:35 2700 BUONOPANE
Ms. Ruka Sheltered Pre-Algebra 5 8:05 – 9:35 2710 CROSBY
Ms. Ruka Sheltered Pre-Algebra 6 8:05 – 9:35 2560 HOOKS
Ms. Ruka Sheltered Algebra 1 1 8:05 – 9:35 2570 GIANTASSIO
Ms. Ruka Sheltered Algebra 1 3 8:05 – 9:35 2580 MANSFIELD

 

 

JUNE 27, 2018 (WEDNESDAY) – SCIENCE

Teacher Subject Period Time Room Proctor
Mr. Chang Biology 1 3 8:05 – 9:35 5430 BABINEAU
Mr. Chang Biology 1 2 8:05 – 9:35 5440 BEIT-AHARON
Mr. Chang Biology 1 5 8:05 – 9:35 5450 BERTOCCHI
Mr. Chang Advanced Biology Honors 1 8:05 – 9:35 5460 BUCKLEY
Ms. Pennison Biology 1 3 8:05 – 9:35 5600 CADOTTE
Ms. Pennison Biology 1 6 8:05 – 9:35 5590 CHEEVER
Ms. Pennison Biology 1 7 8:05 – 9:35 5580 CUNNINGHAM, J.
Ms. Pennison Biology 1 4 8:05 – 9:35 5570 DIMARE
Ms. Pennison Advanced Biology Honors 2 8:05 – 9:35 5560 INGERSOLL
Mr. Rowlinson Biology 1 4 8:05 – 9:35 5480 KRETAS
Mr. Rowlinson Biology 1 3 8:05 – 9:35 5500 LEITE
Mr. Rowlinson Biology 1 6 8:05 – 9:35 5510 LI
Mr. Rowlinson Advanced Biology Honors 5 8:05 – 9:35 5520 LOPES
Mr. Rowlinson Advanced Biology Honors 1 8:05 – 9:35 5530 MCHUGH
Ms. Kaur Sheltered Biology 1 7 8:05 – 9:35 4430 MORRISSEY
Ms. Kaur Sheltered Biology 1 1 8:05 – 9:35 4440 NGUYEN
Ms. Kaur Sheltered Biology 1 2 8:05 – 9:35 4450 REILLY
Ms. Kaur Biology 1 5 8:05 – 9:35 4460 RUKA
Ms. Kaur Biology 1 6 8:05 – 9:35 4630 SCIALDONI
Mr. Sullivan Chemistry Honors 1 8:05 – 9:35 4500 SEIDERS
Mr. Sullivan Chemistry Honors 3 8:05 – 9:35 4510 SILADI
Mr. Sullivan Chemistry Honors 4 8:05 – 9:35 4530 TRAN
Mr. Whitney Chemistry 1 8:05 – 9:35 3640 WALSH
Mr. Whitney Chemistry 3 8:05 – 9:35 3650 WATERMAN
Mr. Whitney Chemistry 2 8:05 – 9:35 3710 ASH
Mr. Whitney Chemistry 6 8:05 – 9:35 3720 BAVARO
Mr. Whitney Chemistry Honors 5 8:05 – 9:35 3730 BLUESTEIN
Mr. Barchuk Chemistry 1 8:05 – 9:35 4550 CLIFFORD
Mr. Barchuk Chemistry 7 8:05 – 9:35 4560 DIX
Mr. Barchuk Chemistry 4 8:05 – 9:35 4540 DUNN

 

 

Mr. Izzo Chemistry 2 8:05 – 9:35 3210 FABIAN
Mr. Izzo Chemistry 3 8:05 – 9:35 3350 FINERAN
Mr. Izzo Chemistry 7 8:05 – 9:35 3360 GOULD
Mr. Izzo Chemistry 1 8:05 – 9:35 3370 JUDD
Mr. Izzo Chemistry 6 8:05 – 9:35 4490 LENT
Ms. Goodman Forensics 5 8:05 – 9:35 3460 MAZZARELLA
Ms. Goodman Forensics 2 8:05 – 9:35 3500 MCDONOUGH
Ms. Goodman Sheltered Biology 1 3 8:05 – 9:35 3530 NARDI
Ms. Goodman Sheltered Biology 1 6 8:05 – 9:35 3660 O’NEILL
Ms. Goodman Forensics 7 8:05 – 9:35 3680 OPPEDISANO
Ms. Davis Anatomy 2 8:05 – 9:35 3250 SCARFO
Ms. Davis Anatomy 6 8:05 – 9:35 3230 SILVA
Ms. Davis Anatomy 5 8:05 – 9:35 3400 SIMMONS
Ms. Davis Anatomy Honors 1 8:05 – 9:35 3420 BITTERMAN
Ms. Davis Anatomy Honors 4 8:05 – 9:35 3430 BOBB
Ms. Kansoun Biology of Life 2 8:05 – 9:35 4580 COUGHLIN
Ms. Kansoun Biology of Life 7 8:05 – 9:35 4590 KLEIN
Ms. Kansoun Biology of Life 6 8:05 – 9:35 4570 MCQUEENEY
Ms. Kansoun Biology 4 8:05 – 9:35 5470 NIGHTINGALE
Ms. Kansoun Sheltered Biology 1 1 8:05 – 9:35 4600 BORDIERI
Mr. Blake Engineering and Robotics 1 8:05 – 9:35 2480 NILSON
Mr. Blake Engineering and Robotics 2 8:05 – 9:35 2490 REYES-OSEGUERA
Mr. Blake Physical Science Honors 5 8:05 – 9:35 2500 TOOMEY
Mr. Martino Physics Honors 2 8:05 – 9:35 3550 AQUINO
Mr. Martino Physics 3 8:05 – 9:35 3570 BOND
Mr. Martino Physics Honors 4 8:05 – 9:35 3590 BORNSTEIN
Mr. Martino Physics Honors 6 8:05 – 9:35 3600 CONSTANZA
Mr. Martino Pre-Sheltered Physical Science 7 8:05 – 9:35 3610 ERBAN
Ms. Deacon Environmental Biology 4 8:05 – 9:35 2590 FAISON
Ms. Deacon Environmental Biology 5 8:05 – 9:35 2600 GORELICK
Ms. Deacon Biology 7 8:05 – 9:35 2610 YANOFF

 

 

Mr. English Oceanography 1 8:05 – 9:35 2400 SZULAK
Mr. English Oceanography 4 8:05 – 9:35 2235 ST. JUSTE
Mr. English Oceanography 5 8:05 – 9:35 2410 PEAVEY
Mr. English Sheltered Biology 1 6 8:05 – 9:35 2640 LANGSTON
Mr. English Oceanography 3 8:05 – 9:35 2450 MEEHAN
Ms. Rousseau Earth Science 5 8:05 – 9:35 2540 DASILVA
Ms. Rousseau Earth Science 4 8:05 – 9:35 2550 CALAJ
Ms. Rousseau Earth Science 7 8:05 – 9:35 2560 DEMARZO
Ms. Rousseau Earth Science 3 8:05 – 9:35 2570 LERAY
Ms. Rousseau Earth Science 1 8:05 – 9:35 2580 MCKIE
Mr. McElroy Sheltered Biology 1 3 8:05 – 9:35 2300 PIERCE
Ms. Cianchettia Biotechnology 1 & 2 5 8:05 – 9:35 1602 MCLAUGHLIN
Ms. Cianchettia STEAM Biology Honors 6 8:05 – 9:35 2510 ROSEN
Ms. Cianchettia Intro to STEAM 3 8:05 – 9:35 1604 MCDONALD
Ms. Cianchettia Intro to STEAM 7 8:05 – 9:35 2620 DINAN

 

 

INCLUSION BREAKOUT ROOMS

Teacher Room
Ms. DiBiaso 4470
Ms. Belliveau Library
Mr. Ward Cafeteria
Ms. Rainville Cafeteria
Mr. Plotnick Library
Mr. Donato Library
Ms. Prince Cafeteria
Ms. Chen Cafeteria
Ms. Estrella Library

 

MAKE-UP DAYS: JUNE 28TH (THURSDAY) & JUNE 29TH (FRIDAY)

Please arrive at 8:05 A.M. in the cafeteria on this date to take a make-up exam. Anyone who arrives late and needs to take more than one exam will have to arrange a make-up time with the subject teacher. See the appropriate teacher or Director with questions about make-up exams.

Check Also

Everett Public Schools High School English Department Honors and AP English Summer Reading & Writing 2018 Grade 9

Everett Public Schools High School English Department Honors and AP English Summer Reading & Writing …

Translate »